Proszę czekać...
zamknij

Perfekcyjna sypialnia dla niej

Urządzanie sypialni dla singielki, a aranżowanie sypialni dla pary to dwie zupełnie różne kwestie. Planując swoją prywatną przestrzeń, nie musisz liczyć się z gustem partnera. Możesz wykreować nawet najbardziej szalone wnętrze. Przecież sypialnia jest tylko dla ciebie.

Jak urządzić sypialnię

Aranżując wystrój sypialni, w pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie, jakie funkcje będzie spełniać pomieszczenie. Uwzględnij jego wielkość i zastanów się, gdzie rozmieścić poszczególne meble. Jeśli metraż jest niewielki, zdecyduj się jedynie na wygodne łóżko i szafkę nocną. 

Zamiast dużej szafy możesz umieścić wieszak na kółkach, na którym zawiesisz najpotrzebniejsze rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest także komoda, w której znajdzie się miejsce dla bielizny i innych drobiazgów. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz zdecydować się na szafę wnękową, która będzie pełnić funkcję garderoby. 

Sypialnia jest miejscem, w którym przygotowujesz się do wyjścia? Postaw w niej toaletkę z dużym lustrem! Możesz w niej trzymać wszystkie kosmetyki i akcesoria do makijażu, a także te do stylizacji włosów. Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu, dzięki któremu zrobisz perfekcyjny makijaż.

Jak ustawić meble w sypialni

Centralnym elementem w każdej sypialni jest łóżko, dzięki niemu można symetrycznie podzielić przestrzeń. Po obu stronach mogą znaleźć się nocne szafki. Ustawienie łóżka należy dostosować do lokalizacji drzwi. 

Nie każdemu odpowiada, kiedy drzwi otwierają się bezpośrednio na łóżko. W takiej sytuacji lepiej jest ustawić je pod ścianą. Toaletkę dobrze jest umieścić w miejscu, gdzie jest najlepszy dostęp naturalnego światła. Idealna lokalizacja to naprzeciwko lub bokiem do okna.

Kolorystyka kobiecej sypialni

Panie często decydują się na ciepłe pastelowe kolory – brudne róże, écru, żółcie czy kolory ziemi – pozwalają one zbudować przytulną atmosferę. Całość można uzupełnić stylowymi dodatkami i miękkimi tekstyliami. 

Więcej inspiracji, jak urządzić kobiecą (i nie tylko) sypialnię, można znaleźć w poradniku Śnieżki: http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/sypialnia.